wtorek, 12 marca 2013

Mandat

    Mandaty, wiadomo nikt ich nie lubi. A zwłaszcza Polacy. Ale często zachowujemy się tak, że ciężko ich uniknąć. A jak wiadomo unikanie kary jest jednym z naszych największych hobby. Możemy się tutaj wykazać swoją wyjątkową umiejętnością kombinowania. A przecież wiadomo jakimi jesteśmy mistrzami w tej dyscyplinie.

    Jednym z najpopularniejszych mandatów jest mandat za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Do tego nie trzeba być piratem drogowym … każdemu Kowalskiemu na pewno zdarzyło się zapomnieć o zapięciu pasów. Czy to specjalnie czy to przez roztargnienie – nie zapinamy pasów. Bo niewygodnie, bo przeszkadzają, krępują, gryzą, drapią … A w razie wypadku ciężko się z nich uwolnić. Takie tłumaczenia można usłyszeć od notorycznych niezapinaczy pasów.

    Może i mają rację … ale przepisy są jakie są. Więc trzeba zrobić wszystko co się tylko da aby uniknąć konsekwencji. Zaczynając od lewych zaświadczeń lekarskich po koszulki z nadrukowaną imitacją pasa. Ostatnio stało się to hitem Allegro i duża część przeciwników pasów postanowiło zainwestować w taki fortel anty-policyjny. Z perspektywy mijających się samochodów taka imitacja wydaje się bardzo realistyczna i nie wzbudza żadnych podejrzeń. Są małe szanse żeby mijający nas policjanci zwrócili uwagę na naszą koszulkę … no chyba że jest zima, -20 Celsjusza a nasz samochód  nie wygląda na luksusową limuzynę w której panuje lato.

    Ta sztuczka może się udać gdy jest wystarczająco ciepło aby jeździć w samej koszulce. No i tylko wtedy gdy nie zostaniemy zatrzymani za inne przewinienie, bo z bliska już każdy aspirant zorientuje się że z pasami jednak coś jest nie tak.

Czy zatem warto kombinować i kupować takie bzdurne gadżety?
Polak w końcu lubi być innowacyjnym oszustem.
Jesteśmy kreatywni (ale te koszulki wymyślili chyba w Chinach?) !


2 komentarze:

  1. W Polsce jest tak, że często ktoś chce Ci wcisnąć mandat nawet, gdy na niego nie zasługujesz. Ostatnio postraszyłam Panią ze straży miejskiej, że znam swoje prawa - od razu się wycofała.
    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No tak, Polak potrafi! :)
    Koszulka mnie zmiażdżyła...

    OdpowiedzUsuń